Oferta firmy AC KLIMAT obejmuje projektowanie, dostawę oraz montaż urządzeń i systemów klimatyzacyjnych, instalacji wentylacyjnych , grzewczych, wodno-kanalizacyjnych, a także oddymiających. 22 lat doświadczenia pozwala nam dostosować każdą ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów oraz świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

OFERUJEMY ROZWIĄZANIA - DLA DOMU, MIESZKANIA, BIURA, SKLEPU, RESTAURACJI,
HAL PRZEMYSŁOWYCH, MAGAZYNOWYCH I INNYCH.

PROJEKTOWANIE

W swojej działalności zajmujemy się m.in. projektowaniem i montażem instalacji wentylacyjnych, oddymiających, klimatyzacyjnych, grzewczych oraz wod.-kan. dla różnych obiektów m.in.:
Mieszkań, domków jednorodzinnych, budynków biurowych, hotelowych, serwerowni, hal magazynowych i produkcyjnych, pomieszczeń użyteczności publicznej.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych, co pozwala nam na indywidualne podejście do każdego Klienta i zaoferowanie najlepszego rozwiązania.
Nasz wyspecjalizowany zespół realizuje projekty w oparciu o najnowsze technologie, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, dzięki czemu projektowane instalacje klimatyzacji, wentylacji czy też ogrzewania spełniają najwyższe standardy jakości.
Nasz profesjonalizm możemy potwierdzić posiadanymi uprawnieniami do projektowania instalacji sanitarnych.

KLIMATYZACJA

Czym jest klimatyzacja? Możemy spróbować ją zdefiniować jako proces nadawania powietrzu określonych właściwości – jego chłodzenie, nawilżanie, osuszanie, a także podgrzewanie.
Celem tych procesów jest zapewnianie jak najlepszych warunków osobom przebywających w danym pomieszczeniu, a także uzyskanie optymalnych warunków w obiektach, w których odbywają się procesy technologiczne.
Uwzględniając zróżnicowaną skalę potrzeb naszych klientów, oferujemy różne urządzenia i systemy klimatyzacyjne. Ich wspólną zaletą jest: wysoka jakość, energooszczędność oraz długa i niezawodna praca.
Oferujemy szeroki wachlarz instalacji klimatyzacyjnych, przeznaczonych w zależności od potrzeb do indywidualnych pomieszczeń, serwerów, małych budynków handlowych lub biurowych, domów jednorodzinnych oraz dużych obiektów biurowych, handlowych, produkcyjnych, rekreacyjnych oraz budynków użyteczności publicznej:

Więcej...

Inwestycje realizujemy w oparciu o następujące systemy klimatyzacyjne:

 • SPLIT - do jednego pomieszczenia
 • TWIN, DOUBLE TWIN - do jednego dużego pomieszczenia
  od 2 - 4 urządzeń wewnętrznych - sterowanych jednym sterownikiem
 • MUTLI SPLIT - do 2,3 … 8 pomieszczeń
  - możliwość nastawy zadanej temperatury w każdym pomieszczeniu indywidualnie
 • VRV, VRF - systemy o zmiennym przepływie czynnika - od kilku do kilkudziesięciu pomieszczeń
 • Układy wody lodowej - klimakonwektory + agregaty wody lodowej
 • Systemy klimatyzacji precyzyjnej - stosowane m.in. w pomieszczeniach serwerów

W swojej ofercie posiadamy urządzenia klimatyzacyjne oraz autoryzację takich firm jak: DAIKIN, FUJITSU, MITSUBISHI ELECTRIC, INNOVA, LG, MDV, BLUEBOX i INNE.
Oferowane przez nas produkty posiadają stosowne certyfikaty i aprobaty techniczne.

WENTYLACJA

Prawidłowo funkcjonująca wentylacja pozwala na wymianę powietrza w budynku. Możliwe jest to przy spełnieniu kilku warunków : odpowiednim doprowadzeniu świeżego powietrza z zewnątrz do budynku, umożliwieniu jego swobodnego przepływu w pomieszczeniach, a także systematycznym usuwaniu zanieczyszczonego powietrza (dwutlenek węgla, para wodna i zapachy unoszące się w powietrzu) na zewnątrz budynku.
Nasza oferta obejmuje usługi dotyczące zarówno  projektowania wentylacji, jak i jej montażu, serwisu oraz konserwacji.
Wykonujemy instalacje: wentylacji mechanicznej nawiewno - wyciągowej, wentylacji z odzyskiem ciepła - rekuperacji, instalacji oddymiających oraz odciągów z maszyn w halach produkcyjnych
W swojej ofercie posiadamy urządzenia wentylacyjne oraz autoryzację takich firm jak: DAIKIN, NILAN, SWEGON, VTS POLSKA, VBW ENGINEERING, CLIMA PRODUKT, EKO ZEFIR, KOMFOVENT, SYSTEMAIR, VENTURE INDUSTRIES, UNIWERSAL i INNE dla instalacji ppoż.

REKUPERACJA

W domach najprostszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wentylacja grawitacyjna, która stanowi naturalny sposób wymiany powietrza w pomieszczeniach. Ciepłe powietrze wewnątrz budynku wędruje do góry i opuszcza pomieszczenia kanałami wentylacyjnymi. Na jego miejsce, przez nieszczelności w drzwiach i oknach, napływa świeże powietrze.
W dzisiejszych czasach jednak to nie wystarcza, gdyż nowoczesne budynki są doskonale izolowane i mają szczelne okna. Rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – rekuperacja.
Rekuperacja - czy warto w nią zainwestować - jakie są korzyści dla użytkownika z zainstalowania takiego systemu:

Więcej...
 • oszczędność energii (dzięki systemowi odzysku ciepła podczas wymiany powietrza, znacznie ograniczysz wydatki na ogrzewanie domu)
 • dostarczanie do pomieszczeń świeżego powietrza pozbawionego zanieczyszczeń i pyłków wywołujących alergie
 • usuwanie z budynku wilgoci i ochrona przed zagrzybieniem
 • likwidacja nieprzyjemnych zapachów
 • możliwość wyposażenia systemu w funkcję chłodzenia

OGRZEWANIE

Ogrzewanie to proces, dzięki któremu do pomieszczenia dostarczana jest energia termiczna po to, by podnieść lub utrzymać jego temperaturę. Ogrzewanie jest największym i jednocześnie najdroższym wydatkowaniem energii, dlatego też bardzo ważny jest wybór optymalnej metody grzewczej.
Firma AC KLIMAT posiada doświadczenie w zakresie projektowania, montażu i serwisu różnego rodzaju instalacji grzewczych. Nasz profesjonalny zespół pomoże Państwu w zastosowaniu optymalnego i najbardziej ekonomicznego rozwiązania dla domu, biura czy hali produkcyjnej.

Świadczymy usługi w zakresie:

Więcej...
 • projektowanie i wykonanie instalacji ogrzewania realizowanej przy użyciu odnawialnych źródeł energii (pompy ciepła),
 • doboru, dostawy i montażu aparatów grzewczych.

W swojej ofercie posiadamy urządzenia do instalacji grzewczych oraz autoryzację takich firm jak: DAIKIN, FUJITSU, MITSUBISHI ELECTRIC, NILAN, FRICO, SONNINGER, SYSTEMAIR  i INNE.

POMPY CIEPŁA

Firma AC KLIMAT oprócz montażu i serwisu instalacji klimatyzacji i wentylacji oferuje również ekologiczne i energooszczędne rozwiązania - pompy ciepła.
Oferowane rozwiązania to innowacyjny sposób na ogrzewanie wody oraz domu.
Pompy ciepła to wykorzystanie odnawialnych źródeł ciepła - z powietrza lub gruntu - co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji.

zobacz więcej...

 

 

 

KURTYNY POWIETRZNE

Jedną z powszechnie wykorzystywanych metod zmniejszenia strat ciepła lub chłodu w halach przemysłowych i magazynowych, obiektach biurowych, budynkach użyteczności publicznej, sportowych, hotelach, restauracjach jest zamontowanie kurtyny powietrznej.
Pozwalają one na powstanie bariery ochronnej przy wejściu do obiektu lub przy bramach wjazdowych. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie do minimum strat energii cieplnej z danego pomieszczenia.

Więcej...

Wybierając urządzenie należy uwzględnić szereg czynników:

- przeznaczenie urządzenia  (zimna, z wymiennikiem ciepła)
- możliwości obiektowe ( z wodnym wymiennikiem ciepła lub grzałkami elektrycznymi)
- optymalna moc i wydajność urządzenia
- różnica ciśnień pomiędzy pomieszczeniem a powietrzem na zewnątrz lub takich samych
  warunkach panujących w obu strefach,
- wymiary i sposób otwierania drzwi,
- dobór odpowiedniej automatyki,
- względy estetyczne oraz nietypowe rozwiązania architektoniczne,
- możliwość współpracy z systemem BMS.

Producenci nieustannie pracują nad udoskonalaniem oferowanych rozwiązań.
Projektanci skupiają się m.in. na zwiększeniu zasięgu strugi powietrza,
efektywniejszym wykorzystywaniu zużywanej energii oraz na estetyce samych urządzeń.

W swojej ofercie posiadamy urządzenia oraz autoryzację takich firm jak: DAIKIN, FRICO, SONNINGER, SYSTEMAIR, KAMPMANN, BIDDLE i INNE.